Më mbaj mend (për 1 muaj)

Violeta Kukaj Retkoceri - Hiqe Lotin

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur dola n'dritare
N'terr se pash oborrin
Ooooh ooj loke oj

Hana bash si nuse
Po ta runte vorrin
Ooooh ooj loke oj

Kur dola te dera
Thash po binte shi
Ooooh ooj loke oj

Nuk qe uj i shiut
Po qen lotët e mi
Ooooh ooj loke oj

Hiqe Lotin, Hiqe Lotin !

Natë pa hanë n'lugje t'verdha
Kërkon djalin shami zeza oo...

Nanë e mjer kërkon djalin
Vaji i saj than dhe malin oo...

(E kërkon por nuk e gjen dotë
Loti bahet detë e deti lotë) x2

HIQE LOTIN oo..
Nanë Shqiptare oo..
Nuk mbajm zi pa oo..
Dalun fare oo..

(Vatrat tona jo nuk janë të shkreta
Knojn lahutat e tunden djepat.) x2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)