Më mbaj mend (për 1 muaj)

Violeta Kukaj Retkoceri - Manushaqe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Manushaqe lul mavi x2
Me burrin mos mbaj meri x2

Se burri s'te flet goje x2
Hajde lule hajde moj
Manushaqe lule moj

Manushaqe lul mavi x2
Me vjerren mos mbaj meri x2

Se vjerra s'te flet me goje x2
Hajde lule hajde moj
Manushaqe lule moj

Manushaqe lul mavi x2
Me a'skend mos mbaj meri
Te lutem mos mbaj meri

Dere e huaj nuk eshte loje x2
Hajde lule hajde moj
Manushaqe lule moj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)