Më mbaj mend (për 1 muaj)

Violeta Kukaj Retkoceri - Për Ata Sy Të Shkruar

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sa të mundimshme netët janë pa ty
O, pse më ike, pse më le në vetmi
I mbylli sytë në ëndërr t'shoh mor xhan
E zgjati dorën, por pranë nuk të kam.

Natën në ëndërr zërin ta dëgjoj
Por s'të kam pranë që të ledhatoj
E kush të don, i dashur, kush të mban në gji
Se zemra ime e mjera u bë prush e hi

Mos më thuaj se më harrove
Mos më thuaj se s'më dashurove
Të gjitha t'i dhurova me plotë mall e zjarr
E lotët që i kam derdhur ende nuk janë tharë

Për ata sy të shkruar fort po më merr malli
E buza jote e ëmbël zemrën se ç'ma kalli
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)