Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Do Te Vij

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
oh sa male dete
prej teje m'kan n'da
oh sa male dete
prej teje m'kan n'da
oh n'dy syt e mi lot je ba
oh n'dy syt e mi lot je ba

oh nat per nat
ne anderr tuj me ardh
oh nat per nat
ne anderr tuj me ardh
oh ti me zgjon
prej gjumit te par
oh ti me zgjon
prej gjumit te par

oh do ta la
ni dit ket gurbet
oh do ta la
ket gurbet te shkret
do te vij te zemra
ce vec mu me pret
do te vij te zemra
ce vec mu me pret

do te vij nje dit
te ti ne prishtine
do te ja themi kanges
vec per dashuri
do te vij nje dit
te ti ne ulqin
do te ja themi kanges
vec per dashuri

do te vij nje dite
te ti ne tetove
per ty gjitha lulet
do ti bej kunor
do te vij nje dite
te ti ne gjakove
per ty gjitha lulet
do ti bej kunor

do te vij nje dite
te ti ne tirane
diten kur te kam pa
zemren ta kam dhane
do te vij nje dite
te ti ne gjilan
diten kur te kam pa
zemren ta kam dhane
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)