Më mbaj mend (për 1 muaj)

Manjola Nallbani - Baresha

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ooo aaa eee
Kam rrit shtatin
nder kto male
bashk me qingja e me dele
dhe bylbyla nder zabele
mas kumones loj e gzime
si shqiponja ime
Ref.2x
O era lule n’male o
o eni shoqe te lozim o
o fusha ngez po mveshet o
o lulet bardh po qeshin o
o dridhet mali cka u bo
o lum bareshat ndesh u ndan
o dridhet mali cka u bo
o lum bareshat ndesh u ndan
Ooo eee
Po tungllojne shum kumona
po gurgllon prrorrit malore
nat me qiell bjeshkat me bor e
nbjeshk dashnija vjen me mall e
sot nji fyll u kall e
Ref.
O era lule n’male o
o eni shoqe te lozim o
o fusha ngez po mveshet o
o lulet bardh po qeshin o
o dridhet mali cka u bo
o lum bareshat ndesh u ndan
o dridhet mali cka u bo
o lum bareshat ndesh u ndan
Aaa
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)