Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Paraveli - Kali I Bardhe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kam kohë që dua të zë
nje kalë të bardhë
Të rend ditë e natë
bashkë me të nëpër savanë

Rend kali, rend unë, fryn erë
dhe shkelet bari ooo
Pse ik, pse largon, pse s'afrohet
vetë ai kalë

Rend kali, rend unë, fryn erë
dhe shkelet bari ooo
Pse ik, pse largon, pse s'afrohet
vetë ai kalë

Si punë e këtij kali të bardhë
është dashuria
Që s'pati mëshirë aspak për
lotët e mia

Urimet i çoj unë asaj
prej perëndisë
Që kurrë trishtim mos pastë
prej dashurisë

Urimet i çoj unë asaj
prej perëndisë
Që kurrë trishtim mos pastë
prej dashurisë

Vendosa dhe unë një ditë
që të largohem
Tek zhurmat, tek njerëzit dhe vajzat
të mos afrohen

Përpiqem mundohem të zë
at' kalë të bardhë
I vetëm t'jetoj bashkë me të
nëpër savanë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)