Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pleqte e Krujes - Potpuri

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
M'kan thane shoqet mbrame
Merre moj merre plakun e x2

O t'u thafte goja mre budalle
Qyqja moj ç'ta boj plakun e
Tuj e pasun djalin e x2

M'kane thane shoqet mbrame
Merre moj merre djalin e x2

O ju lumte goja mori shoqe
Do ta marr une djalin e
Sebashku ta gezojme jeten e x2

...

Atje mbas kalaje moj
Nji bahçe me lule
Nji bahçe me lule moj
Mbushun plot me cuca

Mbushun plot me cuca moj
Cila eshte me e bukra
Cila eshte me e bukra moj
Njajo faqe kuqja

Njajo faqekuqja moj
Syte me lot ç'i mbushka
Me lot e me shije moj
Fshija me shamije

Me shami beqari moj
Qenke bash i djalit

...

Moj zoge moj zoge
A po vjen ne dasem e x2

Une po vij po s'kam me se
Mor djal i krutanit e
Mor djal i krutanit e
Jam fullanxe e malit e

Se kepucet t'i boj vete
Moj fullanxe e malit e
Moj fullanxe e malit e
Jam djal i krutanit e

Moj zoge moj zoge
A po vjen ne dasem e x2

Une po vij po s'kam me se
Mor djal i krutanit e
Mor djal i krutanit e
Jam fullanxe e malit e

Se jelekun ta boj vete
Moj fullanxe e malit e
Moj fullanxe e malit e
Jam djal i krutanit e

...

Ç'po me rrika
O goca ke pusi
Syni i zi
Aman porsi rrushi x2

Ref...
M'jep nje uje se plasa
Se me dogji vapa
Se me dogji vapa moj goce
M'jep faqen se plasa

M'jep nje uje se plasa
Se me dogji vapa
Se me dogji vapa moj goce
M'jep gushen se plasa

Ç'po me rrika
Goca te avllija
Dhe perdhe
O ç'i ra shamija x2

Ref...
M'jep nje uje se plasa
Se me dogji vapa
Se me dogji vapa moj goce
M'jep faqen se plasa

M'jep nje uje se plasa
Se me dogji vapa
Se me dogji vapa moj goce
M'jep gushen se plasa

...

Oh Marat Baroka
Hije te paska gjoka x2

O Marat i gjate
Bon kercim si grate x2

Ju bu bu tjarnane
Ju bu bu tjarnane
Haj te lumshin kamet e
Haj te lumshin kamet e

Ban kercim si gocat e x2

Si gocat krutane
Bukur e hedhin vallen x2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)