Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhavit Dedej - Seç Kalova Nga Shijaku

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
O Shijak me halle
Ç'me bone o Zot x2

Me fute ne valle
Tani nuk dal dot x2

Kush te tha mor çuno
S'te boj dot derman x2

Se dhe une te dua
Mos shko ne Tirane x2

Ref...
Ç'desha qe kalova
Andej nga Shijaku
Nje goce e takova
Dhe me zu meraku

Kam frike se do mbetem
Dhander ne Shijak
O moj goce Tirone
S'te kam faj aspak

Ç'me bone moj nane
Si me le pa fat x2

Linda çun Tirone
Do vdes ne Shijak x2

I pa fat nuk je
Se si mua s'gjen x2

Po me deshe mua
Krejt Shijakun ke x2

Ref...
Ç'desha qe kalova
Andej nga Shijaku
Nje goce e takova
Dhe me zu meraku

Kam frike se do mbetem
Dhander ne Shijak
O moj goce Tirone
S'te kam faj aspak

...

Ref...x2
Ç'desha qe kalova
Andej nga Shijaku
Nje goce e takova
Dhe me zu meraku

Kam frike se do mbetem
Dhander ne Shijak
O moj goce Tirone
S'te kam faj aspak
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)