Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Baba Tomori

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Si nje yll i ndritur more
lart ne qiell shkoi
shenjteri e tij o more
o baba tomori [2X]

N'ate mal qe nuk shkrin bora
ku ka fronin perendia
erdhi prap baba tomori
erdhi ne shtepin e tija [2X]

Fjala jote embel more
peshon sa nje male
marshim uratat e tua
ne te qofshim fale [2X]

Ngrehu baba Aliu ngrehu
se te presin malet
ka ardhur gjithe njerezia
dhe ne gjunje te falet [2x]

Mjekra jote e bardhe more
e bardhe si debore
kthejme syte nga perendia
per baba Tomorre.[2x]
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)