Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - Majlinda

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
A te kujtohet ajo vjesht
shiqonim diellin ne perendim
a t'kujtohen ato çaste
kur shijonim lumturinë

A e din kur m'pate thene
se vetem mua me dashuron
premtimin ma pate dhene
se kurre s'me tradhton

Lamtumire majlinda
Lamtumire te thash
se ne syt e tu
genjeshtren une e pash 2x

Melankolia me kaploi
zemra mbushet plot hidhrim
kur te shohe me tjetrin
shkon ne perqafim

A e din kur m'pate thene
se vetem mua me dashuron
premtimin ma pate dhene
se kurre s'me tradhton

Lamtumire majlinda
Lamtumire te thash
se ne syt e tu
genjeshtren une e pash 2x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)