Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe - Po Perse

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
sa trishtim me dha
kur 1fotografi diku e hedhur brenda ne sirtar
kohe e femijerise
pash portretin tim aq te sinqerte

1pasqyre kam prane
rimeli nga 2syte pse kishte rrjedhur
dhe ne ata sy
fshihet 1mister
1mister mashtrues i kohes plage

femijeria pa me
vitet ne pasqyre
nuk dija ke te puthja
a veten ta peshty

ref
po perse po perse
bota joshet me genjeshtra
se kuptoj
se pranoj
se ne syte e njerezve fshihet e verteta
po perse po perse
ti o zot i gjithepushtetshem
na rri larg atje lart
me buzeqeshjet e femijeve
aty jane i kam pare
te verteten vec atje
e gjeta lart
mekatare
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)