Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aziz Dalipi - Cna Cudite Moj Nurije

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
CNA CUDITE MOJ NURIE AMON
SI NA U SHFAQ KJO DASHURI
KUR TAKOVA UN ME TY MOJ AMON
ME VRAVE O ME SYN E ZI

A MAN MEN  MOJ OJ NURIE AMON
SHKOJSHE RRUGES SI SKIFTER
MDOGJE ZEMREN EDHE SHPIRTIM AMON
SI SME FLET O NJI HER ME GOJ

LETRAT TUJA SI KUJTIM HEJ AMOM
I KOM RUJT SI AJMALI
ZEMRA IME ST'HARRON KURR HEJ AMON
ME PAC ME QAF O MOJ PLE MOJ PLEQ
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)