Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Motrat Mustafa - Këngë Për Rilindjen Shqipatre

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
shekujt bashk me historine
thurin vargje per lavdin
perjkujtoj burrat e shtrejte
rilindasit tane te shejte

perjkujtoj burrat e shtrejte
rilindasit tane te shejte

REF:
kush i prine karavanit
naum ylli vecilharxhi
n´dore e mbane nje abetare
top e pushk per gjithe shqiptaret

n´dore e mbane nje abetare
top e pushk per gjithe shqiptaret

II
Vaso pasha jep kushtrimin
thrret smiun dhe naimin
gjith kah t´jemi te lidhim besen
kombin tone ne drit ta cesim

gjith kah t´jemi te lidhim besen
kombin tone ne drit ta cesim

REF:
Kjo armata jon e madhe
e rilindjes tone kombetare
kush me push e kush me pen
e nderuan memedhene

kush me pushk e kush me pen
e nderuan me memedhene
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)