Më mbaj mend (për 1 muaj)

Njomza Kallaba - O Nan (Mos Mu Lut Neno)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
S´eshte i rende bagazhi
ky bagazh qe ne dore e mbaje
eshte i rende bagazhi n´shpirtin tim
me askend s´e ndaj
cdo lot ta thot pse ika neper bot..ika neper bot.
ref..mos me lut o neno ne shtepi te kthehem
se ai ende mu aty jeton
Nuk e perballoj o nene,
po e takova po e takova
nuk e perballoj o nene ooo
nese e shoh...ooo
nuk e perballoj o nene po e takova,po e takova,nuk e perballoj o nene ooonese e shoh,ho ho ho e ai sme kujton as nuk me kujton.
si rrugac po ike s´mund te kthehesh kurre
si zoteri ishte fqinje i imi
vec nje here mpreku me dashuri
pastaj harroj qe une po egzoistoj
une po egzistoj.
ref..mos me lut o neno ne shtepi te kthehem aj cdo dit kalon pran oborrit ton
nuk e perballoj o nene
po e takova po e takova
nuk e perballoj o nene ooo nese e shoh nuk e perballoj o nene po e takova po e takovan nuk e perballoj o nene ooo nese e shoh ohoh
e ai sme kujton as nuk me kujton ai sme kujton as nuk me kujton,,,,
nuk e perballoj o nene...po e takova po e takova nuk e perballoj o nene ooo nese e shoh nuk e perballoj o nene po e takova po e takova nuk e perballoj o nene nese e shoh.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)