D.U.D.A. - Diss Prishtinalive

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Shum vet ma msun luften e shpejt e kuptova , shpejt ma heken tuten luftat nga kosova ,
Njoni ma msoj thiken , e tjetri alltin i msova tet kejt e vnova shamin
tu i pas ka 2 - 3 shpia mu shpi mu bo rruga , kejt mu um dilshin un me kerr tu bo kruka
me tesha shum tgjona tu jetu n`ort e vona
Shoqet kejt n`nivel , jarana me miliona , narkotizo trunin ,qytetin , katunin
tu e majt nfshetsi nqytet me shok kanunin , alltiat nkuk , kallashat n`kerr , qikjo o jeta rruges jo si ti o peder , musiken qe e kem bo gjithmon u kon bolid , per viktimat qe hupshin e paret me thes
Mikrofoni osht i jem , une e kapi sa`her t`du kur ta kapi mikrofonin tjert mujn me pushu

[PUSHIM]

Sha i kem bo do sene si keni pa nfilma , kur ki pun me neve st`nimon , Thaqi as Lima , as Nano , as Berisha kur ki pun me bisha shtine n`kry pergjithmon DOUBLE - G jon 1sha
U rrita naper rrug , tu luftu me bisha t`rruges , tum thon njerzt pse bre vlla po hin lluges , po lluga um pelqejke edhe shoqnis tem , gjithmon dikush psojke kur prishke ren , n`ket ven
kejt n`kontroll kejt veq po hajn me goj, mue jeni tu ma lodh une silli nket loj.
Po folin kur spo jom , kur po jom po ikin , po thojn fuk me neve turli histori shpikin
Ishalla Sbohet repi qysh bohet n`Prishtin , kom respekt per shokt atje ku njoni tjetrit ja shtin
para syve m`vin e ma rrehin shpinen , kishe na po bojna rep kishe pe kontrollojna Binen

Big-h ...) [OTR]

... On the roadz never come with bad results koz im alway spittin head like a car with a bad exhaust ... I just spit like bad manners My body neva takes shots its a bad camera
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)