Më mbaj mend (për 1 muaj)

Etmond Mancaku - Ishte Nata E Fundit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
I vetem nis mendoj
Per ate nate qe kurre smbaroi
Gjysma ime mbeti
Ne ate park ku vetem shkoj
Dhe stoli yne i vjeter
Te tjere njerez sot strehon
Si sot nje vit me pare
Ai stol ish prona jone.
II
I vetem nis mendoj
Per k'to nete qe jam pa ty
Shpirti im i dehur
Nje cigare e lene pergjys
Hapat mbi asfalt
nje jehone me sjell nga larg
Ndoshta eshte vegjm
Ndoshta eshte nje mall
Refreni
Ecim per krah ne erresire
Dhe fshehtas meje qaje si femije
Lot i nxehte mbi faqe te ndriu
Te putha lehte dhe thashe naten e mire
Koken e mbeshtete ne gjoksin tim
Dhe me puthe fort me ngasherim
Me buzet qe te dridheshin me the
Ishte nate e fundit Lamtumire
Bridge
Nese nje dite do t'me sjellesh ne mendje
Cdo perqafim ti kujto me endje
Ne cdo lot malli mua do me ndjesh
Dashuria jone nje gjethe vjeshte
Nje ditar qe e lexoj ne heshtje
Cfo flete e tij k'te nate me ngushellon
Refreni
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)