Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati & Sherife Sherifi - Dil Ma Shpesh Ti Moj Qik

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
dil ma shpesh ti moj qik se per ty shum jam merzit jam merzit mka marr malli dashuria zemren ma kalli.

duro pak o djali iri paske ra nket dashuri edi djal qka ke deshir merre veten pak met mir.

o ´sa shum pot lut ky djal qele gojen thuj at fjal ndreqe qiko pak muhabetin mos ja prish ktij djalit qefin.

o qfare fjale met kalxu qka po don ti nga un nuk ta prishi qefin ty veq ti fali kto dy sy.

o tlumt goja ty perjet krejt merzin tash ma ke jek ruju qiko mos ushkri krejt ma ke jek mat madhin dert.

mbaje veten pak or djal don mem shkri me ato fjal njani tjetrit ja din hallin kur don zotin o me ta pa hajrin.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)