Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eliza Hoxha - Himni Im

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
brengë,qe shpirtin ma shtrengoi
sa zemra i lendoi
sa njerez i vetmoi
ishte endrra qe sot jetoj
nje emocion qe s'dua kurr t'me leshoj
prandaj larg shikimin ti drejto
prapa mos shiko
ne ardhmeri beso
te kaluaren mos e harro
gjithmon kujto kush ishe dhe nga do t'shkooosh

Ref:
Nje enderr kisha dikur
endrren sot e jetoj
shtetin tim e jetsoj
ne vete besooj.x2

shqiponjeeeeee qe shtrihem ne kaltersi
fluturoj e lire dhe nuk kam frike perpara cfare me pret
joooo me vuajtjen s'dua ta njoh
po kurr s'do ti harroj ata qe s'jan sot me ne ket dit ta gezojn

brengë,qe shpirtin ma shtrengoi
sa zemra i lendoi
sa njerez i vetmoi
ishte endrra qe sot jetoj
një emocion qe s'dua kurr t'me leshoj
prandaj larg shikimin ti drejto
prapa mos shiko
ne ardhmeri beso
te kaluaren mos e harro
gjithmon kujto kush ishe dhe nga do t'shkooosh

Ref:
Nje enderr kisha dikur
endrren sot e jetoj
shtetin tim e jetsoj
ne vete besooj.x2

jetoj ne endren timee
houo

shqiponjeeeeeeeeeee qe shtrihem ne kaltersi
fluturoj e lir dhe nuk kam frik perpara qfare me pret

Nje enderr kisha dikur
endrren sot e jetoj
shtetin tim e jetsoj
ne vete besooj.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)