Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adriana Ceka & Kozma Dushi - Takim Pas Vitesh

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Është kjo mbrëmje kaq e ngrohtë
na ndez ëndrra të mëdha
ja ku vijnë me radhë shokët
pas kaq vitesh takohemi me mall

Mblidhen shokët dhe tregojnë
për qytetin ne rini
ndërsa flasin kaq pak fjalë
kanë kaq shumë dashuri

Ref.

Ti më jep adresen tende shok
që pranë te të kem
ti adresn time shok i dashur
ja ku e ke

Nuk jemi më student
kujtimet ndezur përherë
i mbajmë shoqe dhe shokë
kudo nëpër atdhe

*

Është kjo mbrëmje kaq e ngrohtë
na ndez ëndërra të mëdha
ja ku vijnë me radhë shokët
pas kaq vitesh takohen me mall

Do kalojnë vitet prapë
zbardhi thinja aty-këtu
o moj jetë na do te jemi
përgjithmonë nxënsitë e tu

Ref...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)