Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Demaj - Lamtumir

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Degjova sot po shkon nuse
Dhe je vesh me vello te bardhe
Para shtepise tende jam
Dashuria ime e pare

Degjova sot po shkon nuse
Kam me te thene lamtumire
Para shtepise tende jam
O une mos qofsha me mire

Ref...
O lamtumire
Lamtumire pergjithmone
Nuse tjetrit
Nuse tjetrit sot po i shkon x2

O sa veshtire
Sa veshtire e sa gazep
Para syve
Kaloi nusja dhe s'me flet

Degjova sot po shkon nuse
Dhe je vesh me vello te bardhe
Pse me shikon e s'me flet
Dashuria ime e pare

Degjova sot po shkon nuse
Para deres te kam ardhe
A s'te erdhi keq per mua
Tjetrit zemren me ja fale

Ref...
O lamtumire
Lamtumire pergjithmone
Nuse tjetrit
Nuse tjetrit sot po i shkon x2

O sa veshtire
Sa veshtire e sa gazep
Para syve
Kaloi nusja dhe s'me flet

...

Ref...
O lamtumire
Lamtumire pergjithmone
Nuse tjetrit
Nuse tjetrit sot po i shkon x2

O sa veshtire
Sa veshtire e sa gazep
Para syve
Kaloi nusja dhe s'me flet
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)