Më mbaj mend (për 1 muaj)

Malda Susuri - Vetem Shko

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Pas teje un bëra shumë
Shpesh, harrova veten time,
Pas teje gjithnjë e humbur, kinse e lumtur
Shpesh me premtime ma mbushje kokën time
Mënyra si flisje pran meje,
Më bëre të qmendem
Plotësisht ti më përvetsove shum shpejt më adaptove.

Ref. Vetëm shkooo,mos thuaj asgjë
Merru me veten,largohu nga erdhe
Ik më shpejt,e ti po ngutesh
Sa me vraaap,as gjurmët mos të duken.

...Kujt ti them e kujt ti flas
kujt it verslulem e t'bërtas me kë t'ulem e të shprehem,kujt ti qirrem unë.

Vetëm shkooo!!

Per ty, ditë e re agoi,në krah tjetra të ledhaton
Për tyy ajo do ipet deri sa të vritet, ne krah tu e pash, sikur mua dikurrr
Momente te rralla te bukura do i ëndërroj shpesh,një perendim me puthje, duke qeshur
do të lutem

Ref. Vetëm shkooo,mos thuaj asgjë
Merru me veten,largohu nga erdhe
Ik më shpejt,e ti po ngutesh
Sa me vraaap,as gjurmët mos të duken.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)