Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shqip Nb - Gurbeti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
(Kemajl)
Erdha nZvicërr jeta mu doket shumë e mirë
Por pak ma von e pash që ësht shumë vështir
Sa lotin e derdha kur e lash vendlindjen
por gjithmonë e kujtoj familjen
Për luft trishtova e shumë u gzova
por prap vendin tim sun e harrova

Ah Gurbet

(Azem)
Kaq i ri ngurbet dola
familjen e harrova
tungat oj Nanë tungat o Bab
se pa ta sun të jetoj

Ref:Azem
Larg atdheut në Mergim
Numroj ditët pa mbarim
A thu vjen ajo ditë
shtëpin time me u kthy

(Edison)
Ky gurbeti i shkret
ma shkatrroj kët jetë
I pa fat un qëllova
nga familja u largova

Ref:Edison
Larg atdheut në Mergim
Numroj ditët pa mbarim
A thu vjen ajo ditë
shtëpin time me u kthy
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)