Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shemi (Shemsi Bytyqi) - Vajtoj Jeten Time

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
(pjesa 1)

shkoo taash
atje ku don me shkuu,

se per muu
ska mbet veq me u larguu,

do të viiij....
ajo dit ki me u penduu,

do të jet voon
do të jet von per nee pergjithmon

(refren) 1 herë

Vajtoj Vajtoj jeten time
qe per ty mka shkuu
Vajto! Vajto! Zemra ime
kot ke dashuru

te deshta pa hile
si munde me shku?
dashurin qe e patem
sdite me qmu!

(pjesa 2)

Nesër...
sdo të jem e sdo t'mundoj,

Mos u lut
lutja me perfundoj!

ishee Degë
Dega fundit qe me mbajte n'Jet

ooooooohhh....

Vjeshta te kaploj
a u thave shpeejt,

(refren) 2 herë

Vajtoj Vajtoj jeten time
qe per ty mka shkuu
Vajto! Vajto! Zemra ime
kot ke dashuru

te deshta pa hile
si munde me shku?
dashurin qe e patem
sdite me qmu!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)