Më mbaj mend (për 1 muaj)

Linda Drenovci - Ti Mos Eja

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
(Ti mos eja)

(Linda)

Kerkoj çdo vend te knaqem pak
nuk kam arsye qe te ndalem asnje hap
mjafton tjem vetem me shoqri
s'dua tjem ne at zone ku je ti.

S'dua te mendoj per ty qe egziston
do vallzoj me ate qe me kerkon
do te dehem te haroj çdo gje me ty
ndihem mir se esht fillim i ri!

REF:
Mos me kerko tash
rri atje ku te lash
mos bej asnje hap
ti mos eja pas,
dikur shum i vshtir
tani behesh shum i mir
e kot esht çdo gje
thjesht tash kalo mir!!

Kerkoj çdo vend te knaqem pak
nuk kam arsye qe te ndalem asnje hap,
mjafton tjem vetem me shoqri
s'dua tjem ne at zone ku je ti.

S'dua te mendoj per ty qe egziston
do vallzoj me ate qe me kerkon
do te dehem te haroj çdo gje me ty
ndihem mir se esht fillim i ri!

REF:
Mos me kerko tash
rri atje ku te lash
mos bej asnje hap
ti mos eja pas
dikur shum i vshtir
tani behesh shum i mir
e kot esht çdo gje
thjesht tash kalo mir!! (3x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)