Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Mziu - Lamtumir Vendi Im

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Lamtumir vendlindja ime
lamtumir ju them me mall
me nji shpres e nji dëshir
prap te ju unë kam me ardh

Po marr rrugën për gurbet
me lot në sy ju përshëndes
mallkue qoft ai shpirt katili
nëpër bot ne na ka tret

Lamtumir Prishtina ime Pej,Gjakov
Drenica trime Kumanov,Shkup e Tiran
lamtumir spo muj me u than
smund ti la un bab e nanë

Lamtumir Ulqin,Preshev,Mitrovic
e ti Medvegj zbashku juve që të gjitha
të bashkuara du me u gjet mallku qoft
ai shpirt katili nëpër bot ne na ka tret
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)