Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Alida Hisku - Kitare E Rinisë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
saher ne duar ty te mbaj
dhe nis nje melodi
nje qiell me yje ti me hap
kitar moj e rinis
mbete nje mike e rrall
gjithmon me ty vite kitar

kur netve hena derdh axhan
dhe yjet drit pikojn
me bere ti qe un te reng
ku endrat larg te cojn
kur pa fund telat jan
tek ti e shtrenjta kitar

pra kendo moj kitar
dhe kujtimet mi zjo
ja ku vin rradhe rradhe
dhe me thon mos harro
pran me vin si ateher
miqt e mi te rinis
bashk i kendojm dashuris

ti je per mua ngushellim
ne udhe mergimin lam
ne tela derdh un shpirtin tim
codo brege edhe cdo male
mbetemi miq te pa ndar
o mike e shtrenjt kitar

kur netve hena derdh axhan
dhe yjet drit pikojn
me bere ti qe un te reng
ku endrat larg te cojn
kur pa fund telat jan
tek ti e shtrenjta kitar

pra kendo moj kitar
dhe kujtimet mi zjo
ja ku vin rradhe rradhe
dhe me thon mos harro
pran me vin si ateher
miqt e mi te rinis
bashk i kendojm dashuris

n'ato vite kitar
derdhem shpirtin e lire
ti na mer ne ne krah
ndjeheshim ne te lire

neper kenge gjall e shpres
hymni ngren dashurin
oh moj kitar e rinis
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)