Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bajram Dobra - Shiu (Ishalla Nuk Po Bjen Shi)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
do unaza borxh i kam
do ti blej per dashuri
mos i don te dyjat vajz
vetem njona ska kuptim

po me kerkove gjith dinjan
eshte e jotja dashuri
cka kam dasht ti mi ke dhan
pata dhon qe ne dy vym

ishalla nuk po bjen shi
kur te vi tek ty me te pa
me dogji ne zemer kjo
dashni per se gjalli me ke shti ne varr

ishalla nuk po bjen shi
kur te vi tek ty me te pa
me dogji ne zemer kjo
dashni per se gjalli me ke shti ne varr

i kam ble te gjitha vasch
kam haru me te ble schamin
kur te dalesh ke me qa
qe ty fshi dy syt e zi

po me kerkove gjith dinjan
eshte e jotja dashuri
cka kam dasht ti mi ke dhan
pata dhon qe ne dy vym

ishalla nuk po bjen shi
kur te vi tek ty me te pa
me dogji ne zemer kjo
dashni per se gjalli me ke shti ne varr

ishalla nuk po bjen shi
kur te vi tek ty me te pa
me dogji ne zemer kjo
dashni per se gjalli me ke shti ne varr
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)