Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eliza Hoxha & Faton Macula - Ne Duart E Mia

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Me sot mori fund cdo gje
Me nuk je ne zemren time
Tani ekziston veq ne kujtime

Me sot kupa u stermbush
Nuk ka vend me per gabime
Une vet e drejtoj jeten time.

Me kane lodhur predikimet, fjalimet
S'i duroj me dirigjimet, (mundem edhe vet)
Prap e ndjej gezimin
E riktheva vetbesimin
Me ne fund e mesova mesimin
Po fillon nje dite e re sot per mua
Do te bej ashtu si dua (sikur une dua)
Me duhet qetesia
Nuk me lodh me as vetmia
Jeta ime eshte n'duart e mia

Ndoshta ti ende mendon
Se nje dite do te pendohem
Kurre nuk e ke pritur se largohem

Por ti mbaje mend nje gje
Me nga fjalet nuk mashtrohem
Me jeten time do t'argtohem

Me kane lodhur predikimet, fjalimet
S'i duroj me dirigjimet, (mundem edhe vet)
Prap e ndjej gezimin
E riktheva vetbesimin
Me ne fund e mesova mesimin
Po fillon nje dite e re sot per mua
Do te bej ashtu si dua (sikur une dua)
Me duhet qetesia
Nuk me lodh me as vetmia
Jeta ime eshte n'duart e mia.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)