Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Shqiperia Po Ndryshon

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
(Elita 5, Genta Ismajli, Leonora Poloska, Ciljeta, Bojken Lako)

Sali Berisha:
for me this is a miracle of freedom

(te gjith)ref:
Shqiperia po ndryshon
Eshte nje rruge qe na bashkon
Eshte nje enderr qe na fton
Eshte e ardhjma qe premton
Eshte nje komb qe sot beson
Eshte nje rruge qe na bashkon
Eshte nje enderr qe na fton
Eshte e ardhjma qe premton
Eshte nje komb qe sot beson
Shqiperia po ndryshon

BOJKEN LAJKO:
Eshte nje thirrje qe na zgjon nje rrug qe na drejton
elita 5:
eshte nje ritem qe na kerkon shiperia ndryshon

GENTA:
ooooo....rruga jon ska kthim
preke boten i/e lir
me ne te gjithe fitojn
BOJKEN LAJKO:
jehona le te vazhdoj
te gjithe:
1..2...3...oooo
(te gjith)ref:
Shqiperia po ndryshon
Eshte nje rruge qe na bashkon
Eshte nje enderr qe na fton
Eshte e ardhjma qe premton
Eshte nje komb qe sot beson
Eshte nje rruge qe na bashkon
Eshte nje enderr qe na fton
Eshte e ardhjma qe premton
Eshte nje komb qe sot beson
Shqiperia po ndryshon

leonora poloska:
nje motiv qe frymezon femije e te rritur afron
BOJKEN LAJKO:
yeah....dashuri qe nga shpirti buron nje shqiperi qe ndryshon
ciljeta:rruga jon ska kthim preke boten i lir
BOJKEN LAJKO: me ne te gjithe fitojn
cILJETA & BOJKEN LAJKO: jehona le te vazhdoj
(te gjithe):1..2...3 oooooo
(te gjith)ref:
Shqiperia po ndryshon
Eshte nje rruge qe na bashkon
Eshte nje enderr qe na fton
Eshte e ardhjma qe premton
Eshte nje komb qe sot beson
Shqiperia po ndryshon
Eshte nje rruge qe na bashkon
Eshte nje enderr qe na fton
Eshte e ardhjma qe premton
Eshte nje komb qe sot beson
Shqiperia po ndryshon
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)