Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mateus Frroku - Prane Zemres Me Ke

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
syt jo mos mi fshi
hapat mos nxito
dua te them
se per ty jetoj

mos me rri kaq larg
zdo te desha jo
asnjeher jo ne jet
pran zemre jeto
ref.
zjarr ne zemer kam
s´shuhet dot me fjal
nuk di c´duhet te fal
te te kem ty pran
ti je dielli im
dimer edhe ver
jam gjithmon me ty
pran zemres me ke

pa ty ne vetmi
zemren se degjoj
fshihesh neper nat
zdi ku te kerkoj
sonte mu afrro
aromen te ndjej
mos me rri kaq larg
nata shum me tremb
ref.
zjarr ne zemer kam
s´shuhet dot me fjal
nuk di c´duhet te fal
te te kem ty pran
ti je dielli im
dimer edhe ver
jam gjithmon me ty
pran zemres me ke

tex:sokol marsi
muzic&orkestrim:klodian qafoku
kendon:mateus frroku
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)