Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.o.G. - Rrespekt

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ayo fall hip hop... Don't hey bitch is... any love...

Ref:.........................
Ayo... ayo....
Se cili dit isha unë 21vjet i bana
dej sa tjert patën probleme me mu...
Veç bona tash fam me shit
jom bo parajs
tash krejt dojn nkrah me mu gju shipe...
fjalt pi gjej e ti perseriti a pe ti ...
ti mu ska ha mu kari sum kërrset
veq du mu knaq e me pas krejt rrafsh
respekt 01 sot tash..
o qka osht e vertet
ti bon qka te thom e pshtelli ni split
e sum han kari për kerkon
nstudio e boj ni sick sen per 1sekond
nrep tur tfor jom per kesh per rrespekt ton...
ku osht rrespekti sosht fjala veç per neve...
e fjala bou i ndershëm boe nrep
Njerez qe bojn rep, per rep krejt kohn
me loj rep ke tjeter pas rep kohn....

Ref:.....................................................

Sa ta bon gjushi e neser Kthehe shpin
ti je thi shok nfakt a ti se ni...
se kerkush nuk ka qef vet me kom posht
ne rep krejt thon se unë keq ky mirë...
xhelozia deri npik funi se e shti perkuni
me dasht me dit kur osht ball se të la kti çiuni
mos ta ni as 1 xip shuni...
qe ki problem preke funin që ky çiuni....

Ref:....................................................

Që... krejt ndryshe interesi o per dosta
veç me pas fakt dhe të kthejn krejt dostat..
osht dhe kriz e madhe e me besu dosta
femna humb shonz malle si perzi shoqa
koka jet e prish dush me kohn vet sta bi
e mos avro qka thon se i ti ki pro perfekt
kurt tjet money noth...mae men se ma von
ki mi pas un ta thom ...pa përsi e madhe
njerz në per rrug dali tu shin naj sen ton diten
nkom si kalin...e sa per politik
ma mirë mos me ja nis çohet...
kom a to per pare mezor i qit prej shpis....
e drejta kerkun me rregula kerkun
mendon qe jam Evropë po e krejta unë kerkun...
100 vjet me na jet thrasin na kerkun...
bo gjet e vogël krejt loqe nisja kekun...

Ref:.........................

Ky osh rrespekti....

hip hop... D.O.G Bits
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)