Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agron Ahmeti & Shqipe Krivenjeva - Dalin Qikat

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dalin Qikat
Shqipja ..

Oo Hajde Dalim Ka Qarshia
Dalin QikaT o meu shetiti
o me frizur hiq pa shamia
djemt e ri o mej habit
o me frizur hiq pa shamia
djemt e ri o mej habit

Ref..
Syzez,bjondin,esmere sa dush
Shikjojn me sy e t`djegin si prush
Syzez,bjondin,esmere sa dush
Shikjojn me sy e t`djegin si prush .

Agroni

O ju Shitoft moj Zana e malit
O qysh mujt mem hutu
SE un jam vajz pika e djalit
O sa mir m`Keni MAshtru
SE un jam vajz pika e djalit
O sa mir m`Keni MAshtru

Ref...
Syzez,bjondin,esmere sa dush
Shikojn me sy e t`djegin si prush
Syzez,bjondin,esmere sa dush
Shikojn me sy e t`djegin si prush .
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)