Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mirsa Kerceli - Ti Djalo

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
nononone hey ooouoo
oooooo nonononoo hey
nanannanannanna
naannananananan

plot gënjeshtra
nga ti vetem fjal
tani e kuptova
me leh frym po marr
qdo fjal e jotja
me nuk vlen aspak
zemren ma theve mua qdo nat

tash shum me mir
ke pun me dike tjeter
t'lutem mos u kthe
ne adres te vjeter
sa me larg je nga une
ksaj pune i dhe fund
me tjetren len gjdo pun
kthehesh prap kot te un

ti djalo per mua je i harruar
per mua me nuk vlen
ik tani tjetren e gjen
per mua me nuk vlen
ik tani tjetren e gjen
(2x)

plot genjeshtra
nga ti vetem fjal
tani e kuptova
me leh frym po marr
qdo fjal e jotja
me nuk vlen aspak
zemren ma theve mua qdo nat

tash shum me mir
ke pun me dike tjeter
t'lutem mos u kthe
ne adres te vjeter
sa me larg je nga une
ksaj pune i dhe fund
me tjetren len gjdo pun
kthehesh prap kot te un

ti djalo per mua je i harruar
per mua me nuk vlen
ik tani tjetren e gjen
per mua me nuk vlen
ik tani tjetren e gjen
(2x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)