Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kosovare Hasi - Të Them Të Dua

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës

Ai me la qe te jetoj
vetem per nje kohe te gjate
fati per ne gjithcka ndryshoj
dhe ndarjen vuri si te fundit akt
ohhh jooooo
do te kem mall sa te jem gjall
buzet e thara do te jen
edhe pse shihemi shume rrall
shijen tende ato do te ken

Ref:
Miliona vite te kalojne ne kete bot
E te kthehet koha nuk mundet dote
Etja per njeri tjetrin jo kurr ska per tu shuar
Une e di se me do e te them te dua

E lame nje kohe te njeri tjetri
Qe nuk mundemi kurr ta harrojme
Tek une do t'jesh ai i vjetri
Dhe prap te dy njeri tjetrin do te kerkojme
Do te kem mall sa te jem gjall
Buzet e thara do te jen
Edhe pse shihemi shume rrall
Shijen tende ato do te ken

Ref:
Miliona vite te kalojne ne kete bot
E te kthehet koha nuk mundet dote
Etja per njeri tjetrin jo kurr ska per tu shuar
Une e di se me do e te them te dua

Text : Gojart Ferati
Muzika dhe orkestrimi: Korab Shaqiri
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)