Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Lule Mustafa - Kur E Percolla Ylberin

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur e percolla ylberin
Ktheva hyra n’ode
Kur ia pash manxerren varun
Ia lava me lot

REF
Mos e laj me lot oj zano
Mos e laj me lot
Se shkoi viti par oj zano
Porsi dita sot (2x)

II
Shkuan muaj shkuan vite
Zemra mu dogj flak'
S’na lan' hallet s’na lan' dertet
Me jetue bashk

REF
O ylberi dades o
A thu m’ke harru
Ditet e gurbetit ylber
Qofshin te mallkum (2x)

III
Mora harce dola ne bahce
Corapet mej thur
Prej merzis' permbi corape
Plasa tuj lotu

REF
O ylberi dades o
Athu m’ke harru
Ditet e gurbetit ylber
Qofshin te mallkum (2x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)