Më mbaj mend (për 1 muaj)

Iliret - Fjalet E Qiririt

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Une per ju do te rri te tretem
as sa qiri te mos mbetem
te venitem te digjem dot
ket deshir e kam sa mot

Jo as zjarrit nuk i druhem
dhe kur sdua qe te shuhem
do te digjem me deshire
qe te bej drit sa me mire

oooo oooo oooo

Kur me shihni se jam tretur
mos mendoni se kam vdekur
jam i gjall e jam ne jet
jam ne driten e vertet

Une jam ne shpirtin tuaj
flaken time se mer i huaj

oooo oooo oooo

Me eshte falur mua durimi
andaj po digjem si qiri
qe te jeni ju me mire
te mos mbeteni ne erresire

Dua shum fjal te ju them
po kam frik se digjem shpejt
mos haroni urtesine
trimerine e bujarine
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)