Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Motrat Mustafa - Kenge Syneti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
te dyrt e oborrit
po n´dihet ni krism
po vijn dajallaret
dasmen me ja nis (2x)

REF
lum e lum ban motra
per vllaznit e vet
po ja nisin dasmen nipit
oh me shum shyhret (2x)

u cun gjith katundi
edhe gjith mahalla
motra del te dera
sa mir ju nis dasma (2x)

REF
lum e lum ban motra
per vllaznit e vet
po ja nisin dasmen nipit
oh me shum shyhret (2x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)