Më mbaj mend (për 1 muaj)

Feta Gjoleka - Lamtumir

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Me shum halle dhe me shum mundime
Do ta knoj kete kang per dashnoren time
Por sdi qysh me ja fillu, me kendu
Vaj per mu

Heren e fundit kur e kam taku
Me ka than se duhesht me u largu
Dikush tjeter e ka ba, per me u ndaaa

Kush na ka bo, na t'dy e dashurr per me qaa
Kush zemrat tonaa mjerisht naj ka vraa
Si nuk paten as pak frig, ket mekat per m'eboo

Vetem ty tkam Premtu
Sa t'jet Jeta do te duuu
Vetem ty tkam dhan bess
Sa t'jet jeta do te Press

Eja,eja kthehu tii, mos me lee me lot ne syy
Ty te dua t'Dashuroj, se pa ty jo s'mund t'Jetoj

N'fillim kur m'thae me u largu
Mednova se deshte vetem me m'tall mu
Por dy pika Lshojj
Gjithqka mbaroj

Mos e dashur mos, te kam than
Kto tri vite moj si i haron
Por ti smunde me m'shiqu
Shpejt je largu.

Ma thuj t'lutem fjaln e fundit LAMTUMIR
Lot tkishin mbulu dy syt,Shpejt ke ikk
Se zoti do ti denoj
Si nuk paten aspak frig

Mbeta vetem me lot ne sy
LAMTUMIR moj dashuri
LAMTUMIR pergjithmon
Ndonje tjeter ndoshta t'gezon

Ja keshtu do ta mbaroj
Qe ket kang per ty kendoj
Ket keng ty ta kam kushtu
Se sa tkam dasht ti mem KUPTU
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)