Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Shkurte Fejza - Guri I Pavarsis

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
tuj shkru zhguret e iliris
neper gjurmet e dardanis
do ta ndez zjarrin kosova
drit per ty IBRAHIM RUGOVA

drite per ty e drit per ne
kem nje dielle nje atdhe
ku na pret nana te sofra
ku na lidh kanga te votra
te votra

REF
o gur urtie
n'gjith e man kosova
o gur lirie IBRAHIM RUGOVA
o fjala jote asht rrze dite
o vepra jote gur i republikes 2x

II
Neper bote kudo ce shkove
le kujtim do gure kosove
ata gur me pesh te arit
ku jan portat, portat e shqiptarit

kur kosova con flamur
emrin tand e murr i gur
gur themel i pamvarsis e
ne kto brigje te dardanis e
dardanis e

REF
o gur urtie
n'gjith e man kosova
o gur lirie IBRAHIM RUGOVA
o fjala jote asht rrze dite
o vepra jote gur i republikes 2x

o gur urti eeee
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)