Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Kendo Ti Bilbil Fushave

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
asht nje bilbil sa mir kendon
per nje vajz aj gezon
oh se kjo vajz me syt e zez
ja ka cue shpirtin pesh

oh se kjo vajz me syt e zez
ja ka cue shpirtin pesh

REF:
kno bilbil ti fushave
bash me kengen e vashave
ce kendon ledinave
pran e pran kodrinave (2x)

II
oh se bilbili ka ni hall
per ni vajz aj ka ni mall
oh te burimi po e pres
me ja pa dy syt e zez

oh te burimi po e pres
me ja pa dy syt e zez

REF:
kno bilbil ti fushave
bash me kengen e vashave
ce kendon ledinave
pran e pran kodrinave (2x)

REF:
kno bilbil ti fushave
bash me kengen e vashave
ce kendon ledinave
pran e pran kodrinave (2x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)