Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ennys - Jetoj Per Ty

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
E mora kët laps, një letër pe shkruj
Po digjem nga malli, me zemër po vuj
Po foli me dhimbje, Sdi a m'kupton
Plagët e mija kërkush smi shëron
Ende të du, për ty po jetoj
Ditët me ty, saher i kujtoj
Un mbeta vet se ajo shkoj
Jo hallall une kurr nuk ta boj
Un spot kuptoj ça po don me thon
E din se për ty shkoj deri n'hon
Spo du une fom, kom nevoj për ty
Du veç një her, met pa me sy
Sje je mo ngat meje, ti je shum larg
E tash po vijn problemet në varg
Sjom mo me ty, skom lumturi
Mka met veç me fol, me knu për dashni

Jetoj me ty, Jetoj për ty
As një minut sun rri pa ty
Kqyrëm me sy, qysh po lotoj
Për her të fundit pot përqafoj

Loti spo nalet, e un po shkruj
Loti m'pikon edhe kur shuj
Jon fjal nga zemra, nuk jom ka luj
Fol veç një her, Jo mos ëm thuj
Koha kalon, e vjeshta po vjen
Sko asnjë sen që kohën ma kthen
Lidhja mes nesh ësht e kalume
Smunët kurr mu kon e harrume
Jeta vazhdon, po une spo muj
Kaluan shum dit, kalojn edhe muj
Bash sikur uj, loti mpikon
Se ky premtimi kurr nuk t'harron
Une jom çaj, që jetën ta gzon
Une jom çaj, që nuk tradhton
Une jom çaj, që ty të don
Po une jom çaj që kurr nuk t'harron

Jetoj me ty, Jetoj për ty
As një minut sun rri pa ty
Kqyrëm me sy, qysh po lotoj
Për her të fundit pot përqafoj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)