Më mbaj mend (për 1 muaj)

Henon - Vetem Ti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mac 10

Ditet qe kalojn mu, zemren ma demtojn//
zemra pikon gjak e syt pom lotojn//
tkisha desht gjithmon, per met pas per vete//
por e dhimbshme paska qen kjo mut jete//
buzqesh ne fytyr dhe e vras ket zemren time//
spo muj me t'harru se mki mbet me kujtime//
smuj me thon te du se s'gaboj dy her//
shpesh jom ka menoj qe vetes i boj nder//
po ma shum se tjer un veten e demtoj//
skom ca me bo se dot spot harroj//
e kur tkem jeten time e ndoshta me naj fmi//
kurr skam me t'harru se zemren time e ke ti//
kurr ski me pa lot n'kto syt e mi//
ndonse te kam dasht e te du si femi//
kurr ske me pas ma shum se c'deshiron//
por duhesh me e dit qe ky ani nuk t'harron//

chorus - Henon

Je ti/ zemra ime pot therret//
je ti/ vajza qe kam dasht vertet//
je ti/ kujtimi qe mka mbet//
vetem ti/ ste harroj dot perjet//

verse 2 - henon

Jam munduar te t'harroj po skam arrit ate qe du/
nuk dua te zhgenjehem per t'dyt her me deshtu/
keto fjal dalin nga zemra nepermjet ksaj tastjere//
nuk dua te shoh kurr dimer por vec stin pranvere//
po jetoj jeten time ndonse edhe pa ty//
e kam veshtir pa ti pa ata dy sy//
mendoj per ty, ndonse du te te largoj//
e shoh qe nuk mundem per t'dyt her se provoj//
ma ke prek ket zemer ma ke len aty nji shenj//
ndoshta per ty girl un jam shoku me i denj//
i gatshem ne cdo ven, i gatshem ne cdo dit//
ska nevoj te flas se ket gje ti e ke dit//
me shum po bej per tjer sesa po bejn per mu//
me shum po me urrejn po un me shum i du//
nuk ka ven per gabime, duhet me bo perpara///
kjo esht jeta ime e me ven shpesh ne gara//

chorus - Henon

Je ti/ zemra ime pot therret//
je ti/ vajza qe kam dasht vertet//
je ti/ kujtimi qe mka mbet//
vetem ti/ ste harroj dot perjet//
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)