Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gëzim Çela - Vajza Dhe Karafilat

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sa here kaloj tek nje dritare
qe me saksi eshte mbushur plot
Gjithmone fare si pa dashur
nje lule cel e nje perde lot.

Sa here andej une i hedh syte
i ndjej dy sy qe me ngacmojne
e nje nga nje e dit per dite
te gjitha lulet o se c'lulezojne

Nje dite pravere aty prane
kalova un plot malle
mbi floke me hodhe nje petal
nga lulja me e rralle

I dua lulet ne dritare
se jam i ri e mi do zemra
por shume me fort se ato lule
une dua vajzen lule qe rri brenda.

Mos me ngacmo ti me veshtrime
se un jam djale dhe zduroj dot
se syte nga dritarja tende
jo asnjehere jo si hodha kot
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)