Mahmut Ferati & Shyrhete Behluli - Dy Nafaka Smunden Me T`ra

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mahmuti:
Vjen si zogu prej havas
Shtat bela i shnosh n'kry me i pas
E shtat her n'u djegsha n`zjarr
Bahesh ti melhem per varr

Shyhretja:
Kadal djal me zjarr mos luj
Jam nafak e tjeter kuj
Çiti punt mir n'sit e n'shosh
Nimi varr nuk muj me i shnosh

Ref...
Mahmuti:
Gjith per qef
S'po m'shkon kjo jet
Qysh s'po plaka
Syni shkret

Shyhretja:
Qysh s'po din
Syni me u plak
Gjith tuj lyp
Tjeter nafak

Mahmuti:
Hajde çik
Afromu pak
Se m'shkoj jeta
Me marak

Shyhretja:
Keshtu djal
E ka kjo jet
Ni nafak
Duhet me t'met

Mahmuti:
Me t'kom pas moj çik nafak
Me ty s'kisha dit me u plak
Po m'ka ra rudha per ftyr
Veç pej s'largu gjith tuj t'kshyr

Shyhretja:
Lej kto fjal kush mos t'i nin
Dy nafak hise nuk t'bin
Si ki syt bash per kumar
Mendja let n'qaf mun me t'marr

Ref...
Mahmuti:
Gjith per qef
S'po m'shkon kjo jet
Qysh s'po
Plaka syni shkret

Shyhretja:
Qysh s'po din
Syni me u plak
Gjith tuj lyp
Tjeter nafak

Mahmuti:
Hajde çik
Afromu pak
Se m'shkoj jeta
Me marak

Shyhretja:
Keshtu djal
E ka kjo jet
Ni nafak
Duhet me t'met

...

Ref...
Mahmuti:
Gjith per qef
S'po m'shkon kjo jet
Qysh s'po
Plaka syni shkret

Shyhretja:
Qysh s'po din
Syni me u plak
Gjith tuj lyp
Tjeter nafak

Mahmuti:
Hajde çik
Afromu pak
Se m'shkoj jeta
Me marak

Shyhretja:
Keshtu djal
E ka kjo jet
Ni nafak
Duhet me t'met
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)