Më mbaj mend (për 1 muaj)

Skifter Etemi - Struganes

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nje cupe strugane moj
c'me shtiu sevdane
syni rrush te zi o moj
vetullen gajtane

Tanina nina nina
o c'jam bere merak
ja se do ta marr moj nene
ja se do pelcas

Shtati i saj i hedhur moj
ja kalon selvise
buza e saj e embel moj
si kokrra e qershise

Tanina nina nina
o c'jam bere merak
ja se do ta marr moj nene
ja se do pelcas

Faqet kuq si molla moj
manushaqe malit
gushen bore bjeshke moj
arom portokalli

Tanina nina nina
o c'jam bere merak
ja se do ta marr moj nene
ja se do pelcas

Moj cupe strugane moj
bej qejfin ktij djali
mos me ler merzitur moj
te digjem prej mallit

Tanina nina nina
o c'jam bere merak
ja se do ta marr moj nene
ja se do pelcas
2x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)