Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Lindita Theodhori (Sota) - Qytet Me Emer Drite Ti Mbetesh Pranvera

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne dikur ishim shoke te nje qyteti
qe mban emrin thjesht e bukur "Studenti"
ndaj dhe kur ikem larg nga shoku-shoku
na mbeti thell` ne gji nje cerdhe zogu

Po sot kushtrim pasioni qe le ti
vec fjale vjen, sinjal e pershendet/vershellen
ne udha larg na thirri nje mengjes
nje tjeter kenge nje drite e re po ndez

Qytet me moshe rinie
i madhi ti enderr dashurie
qytet me emer drite
o cel vec lumturi dhe rritesh

Ne dikur ...
ne jeten tone ti je vete pranvera
manushaqet me sjell lule shqerra

(Po sot kushtrim) ... qe le ti

vec fjale vjen sinjal e pershendet/vershellen
ne udha larg na thirri nje mengjes
nje tjeter kenge nje drite e re po ndez
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)