Më mbaj mend (për 1 muaj)

G Bani - Ku Qendron Problemi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Futem ne club, i shoqeruar
Dashnorja jote sapo me shikon ndryshon, tanime esht e gezuar
Kercen si e hutuar, sillet si e dashuruar
Fillon te shprehet me kembe dhe me duar
E leht per ta kuptuar, puna esht me te futur
Ne syt e tu si dele rud ne syt e mi si flutur
Afrohesh qe ta puthesh dhe te hiqet si e kputur
Ne syt e tu e lodhur, ne syt e mi e bukur
Shikon nga une dhe sikur e kupton
Te vjen plasja me sa duket xhelozon
E mban e shterngon, por ajo nuk te don
Dhe ateher ti kthehesh dhe eger me shikon
Te te kujtoj nje fjale te urte nga krahina jon
Kur s'ke c'i ben gomarit, mos i bjer samarit thon
Po fryhesh si prezevativ dhe kjo me ofendon
Se un sjam samari yt dhe ca kerkon

Se nuk me behet von e kam zakon a me kupton
Dashnorja jote me shikon edhe me provokon
Ku qendron problemi se nuk mundem ta kuptoj
Thuaj mos me shikoj, po qe se s'do qe ta shikoj
Se nuk me behet von e kam zakon a me kupton
Dashnorja jote me afrohet dhe me propozon
Ta marr edhe te iki ashtu me stilin e vjeter
Me duket erdhi koha qe te gjesh dashnore tjeter

Ne klas me vones, futem ne mengjes
Lexoj (te dua Bani) ne drasen e zez
Shikoj ne sy vajzat e klases me kujdes
Te gjitha me buzeqeshin me delikates
Presorja me sheh dhe thot COHU me pertes
Si duket ka nerva s'paska shit asnje deftes
"Perse po rikrijohen kenetat e Myzeqes"
Me mir te mar nje 5, a me mir te marr munges
Esht me mir, qe te marr nje birr dhe te jet e ngrir
Tani qe te shikoj te marr dhe ty po je e lir
Dhe nqs je me tjeter mos te duket e veshtir
Te gjitha jan te lehta vajze ne qoftese ke deshir
Ateher c'do gje do bej mir, sikur FOta edhe Niku
Ku qendron Problemi esht Rapisti nga Rubiku
G-Bani edhe shoket e hodhen Fajen nga fiku
Kur te fusim ne ne dore nuk te shpeton as gjith Uniku
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)