Më mbaj mend (për 1 muaj)

Baggeri - Ushton Ushtima

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
e kam nervozitetin si explodimi mines
qe un vej e tham pa hile jo valla katines, ka do repera niher n'vjet veq pi hipin bines, i bojn be dost ka 30 vjet neper udh t'rrethines/
e dalin prezentohen thojn na po bojna gang rap, lini ato pralla dosti kapi meri shtej n'xhep, do bulasha t'kot po lodhen kujtojn se esht marifet, ju xhi hakatni tbojni un e perjetoj n'Gurbet /
do picimula bojn hala hula veq po ngucen be dost me shpulla, kur kajn paj do ngji t'nenës un jam msau me nejt me burra, shtai dridhesh t'behet shurra se t'ka hip dej n'fejt raptura, e disave u kputet shpresa kur raj me mangupa /
e kam takatin xhakin e zanatin si te Trokat, va ci Inatin dosti nese del shahet TETOVA veq me tetovarqe dosti nejsa t'thej Recorda, e saher kur vej me Kanunin taj pot sillet Bota/

ref:2x
po ushton tetova dosti vec kur ma ndejn emnin, line kur hi nmikrofon e apet va permeni, sebeb ni bagger kanunit esht ka dridhed vendi, ma majr hiq mos foli njen sa t'kalli me Refrenin ///

kanun-g
vi si viktima shok snita shok, qa tha qaj tipi ti cifsha ropt, shumica tuten mu shty me fjal me mu sepse brina kam, kur un boj rap per shqiptarin shok qohet edhe kina nkam , heret kam nis me henger pidhin e tash spo ngina ma/
a vina n'kaull kush jan maqinat per rapin shipe vlla, kanuni baggerxhija vlla raketa dhe plumi, se kjo u kon vetem ni keng e tash ti pritne albumin//// baggeri -
do pisa marin stile dosti krahasohen me zezak, bbbllleee mathafakas ju kot sen valla se kini n'xhak, ja shesen bithen producentit per me dal veq n'estrad, i kan hi be dosti rapit per me pa a kam nafak, e un e boj ket sen be dosti se ma don kjo zemra, nuk e boj ntelevizor per me dal me femna, tcifsha producentat xhi dojn pare e jo emna, e une kam sham pare kari nuk um ha majr ngjena///

ref:2x
po ushton tetova dosti vec kur ma ndejn emnin, line kur hi nmikrofon e apet va permeni, sebeb ni bagger kanunit esht ka dridhed vendi, ma majr hiq mos foli njen sa t'kalli me Refrenin ///
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)