Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli - Moj E Mira Te Bunari

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
oj ti qik o moj te bunari
zgjatma doren me fat bajramin

zgatna doren me fat bajramin
a te munoj qik ramazani

sumonoj o mu ramazani
bukt e ????? e sheqer jarani

ni jaran e ni djal te ri e
kur ja ni o zanin a tij e

kur ja ni o zanin a tij e
ne vek mu kan o cona e rri e

ne vek mu kan o cona e rri e
buk me u kan cona pa u ngie

buk me u kan cona pa u ngie
nuk ta prishi o cefin ty e

me ja prish o cefin atij e
si me i prish o kish e xhami e
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)