Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vaçe Zela - Mall Për Mëmëdhenë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne breg pulebardhat cajne fluturim
si kenga jone plot mall.
Kendojme nga larg
me dashuri,moj Arberi.
Te paret tane me brenge na lane
sa kohe me nuk te pane.
Por sot si lule me je ti,moj Shqiperi.
Ref:
Valet e detit shkumbojne ne cdo dallge
bashke me shoket ne breg kemi dale.
Sa kemi mall s'ka deti vale
o moj e bukur Arberi.
Shikojme nga larg
mendojme per ty
o moj e bukur Shqiperi.
Pertej ne dege
ti rrenje matan
mes detit me stuhi.
Shkuan kaq mot e deget s'u thane,moj Arberi.
Kjo kenga jone per ty perhere
na djeg si zjarr ne gji
tek zjarri yt ne jemi per jete,moj Shqiperi
Ref:
Valet e detit shkumbojne ne cdo dallge
bashke me shoket ne breg kemi dale
Sa kemi mall s'ka deti vale
o moj e bukur Arberi .
Shikojme nga larg
mendojme per ty
o moj e bukur Shqiperi
Sa kemi mall s'ka deti vale
o moj e bukur Arberi
Shikojme nga larg mendojme per ty
o moj e bukur Shqiperi!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)